Best in Show Mrs l Rual & Mrs Nikki Keogh Briard Gilcoru Irroy D'Brie
Reserve Best in Show Mr D Coode Retriever (Labrador) Warringah's Gulwarra JW
 
Best Puppy in Show Mrs R and Mr C Williams and Moes Dachshund (Minature Smooth-Haired) Cwmdarhian The X Factor
Reserve Best Puppy in Show Miss T Weaver Akita Capronca Best of Luck (Imp Hrv)
Terrier Group
Group
1 Staffordshire Bull Terrier Kentstars Apollo
2 Fox Terrier (Smooth) Zetamaz Marcel Marceau avec Llyunamill JW ShCM
3 Parson Russell Terrier Digaden Made to Measure
4 Border Terrier Chatmoss Locksmith
Puppy Group
PG 1 Welsh Terrier Pendevour Paige
PG 2 Border Terrier Glebeheath Beau Belle
PG 3 Parson Russel Terrier Digaden Pitch Perfect
PG 4 Bedlington Terrier Beaconslight Admirable Guy
Class Results
Place Breed Class Dog
1 Staffordshire Puppy Caymenstaffs Big Ben BPIB
1 Staffordshire Junior Caymenstaffs Big Ben
2 Staffordshire Junior Staffordeyze Lone Soldier
3 Staffordshire Junior Dazmarnic Know Wot I Mean
1 Staffordshire Graduate Caymanstaffs Life of Riley
2 Staffordshire Graduate Cwmcalon Lady Million for Gazstaff
1 Staffordshire Open Dog Kentstars Apollo BOB
2 Staffordshire Open Dog Welshstaff Abracadabra
1 Staffordshire Open Bitch Welshstaff Mysterious Girl
1 Bedlington Junior Beaconslight Admirable Guy BPIB
1 Bedlington Open  Tcheria Tydfil of Pencerrig BOB
1 Fox Terrier (Smooth) Junior Vitus Vd Schonen Bergen Von Llyunamil
2 Fox Terrier (Smooth) Junior Victoria Vd Schonen Bergen Von Llyunamil
1 Fox Terrier (Smooth) Open Zetamaz Marcel Marceau avec Llyunamill JW ShCM BOB
1 Scottish Terrier Graduate Rabbonai Ringleader at Miacarla BOB
1 Scottish Terrier Open Absent
1 Border Terrier Graduate Glebeheath Beau Belle BPiB
1 Border Terrier Open Chatmoss Locksmith BOB
1 Cesky Terrier Open Pendevour Pierrot ShCM BOB
1 AVNSC Parson Russell Junior Digaden Pitch Perfect BPAVNSC
1 AVNSC Cairn Terrier Graduate Cwmnewydd Lil Bonnie
1 AVNSC Parson Russell Open Digaden Made to Measure BAVNSC
2 AVNSC Cairn Terrier Open Cwmnewydd Lil Bonnie
1 AV Welsh Terrier Puppy Pendevour Paige
2 AV Bull Terrier (Minature) Puppy Shacals Foxy Lady
3 AV Parson Russel Terrier Puppy Digaden Runner Bean
4 AV Bedlington Terrier Puppy Beaconslight Admirable Guy
5 AV Kerry Blue Terrier Puppy Holmes Ragged Stone
Toy Group
Group
1 Yorkshire Terrier Kentauro Alfa Fuzzy Buzzy at Citegan (Imp)
2 Pug Conquell at a Glance JW
3 Affenpinscher Orlock Evernight for Faehat ShCM
4 Cavalier K C Boatswain Azure at Droleus (Imp)
Puppy Group
PG1 Chinese Crested Parcauwen Secret Sapphire
PG2 Pug Conquell Comedy or Chaos
PG3 Chihuahua SC Philfort Starwalker
PG4 Pug Boris Johnson
Class Results
Place Breed Class Dog
1 Pomeranian Junior Solar Smile Gallant Captain BOB
2 Pomeranian Junior "Sharon Evans" BPIB
1 Pomeranian Open Absent
1 Cavalier K C Junior Boatswain Azure at Droleus (Imp) BOB
1 Cavalier K C Open No Entries
1 Chihuahua LC Junior Ffionchi Christmas Candle
2 Chihuahua LC Junior Rix Chix Ivory Button Donami
3 Chihuahua LC Junior Donami Olympic Hero BPIB
1 Chihuahua LC Graduate Ellochi Pride of Wales
2 Chihuahua LC Graduate Chihgra Spice Gold
3 Chihuahua LC Graduate Rix Chix Lady Scarlet Donami
1 Chihuahua LC Open Ellochi Pride of Wales BOB
2 Chihuahua LC Open Rix Chix Beautiful Breeze Donami (Imp LTV)
3 Chihuahua LC Open Chihgra Captain Morgan
4 Chihuahua LC Open Danidelights Destiny Ellochi
1 Chinese Crested Junior Parcauwen Secret Sapphire BPIB
2 Chinese Crested Junior Zerachiel The Empress of Dalrosmic NAF TAF
1 Chinese Crested Graduate Doucai's Ruff N Stuff amongst Dalrosmic NAF
1 Chinese Crested Open Beyonce Crystal Ice at Parcauwen BOB
2 Chinese Crested Open Doonbegs Just My Luck at Ajatiaza 
3 Chinese Crested Open Ajatiaza Last Chance Saloon
1 Chihuahua SC Junior Philfort Starwalker BPIB
2 Chihuahua SC Junior Chihgra Markas
3 Chihuahua SC Junior Copymear Kharlid
4 Chihuahua SC Junior Call me Jinx Devine Diamonds Donami
5 Chihuahua SC Junior Hugachi Rhew Du
1 Chihuahua SC Graduate Torre Del Pilar the Prettiest Tinasjoy (Imp ESP) BOB
2 Chihuahua SC Graduate Ellochi El Dorado Donami 
3 Chihuahua SC Graduate Chihgra Luckas
1 Chihuahua SC Open Philfort Whipped Cream Cream Donami
2 Chihuahua SC Open Domchi Harley (Imp RUS)
1 Pug Junior Makin Whoopee with Justenuf
2 Pug Junior Conquell Comedy or Chaos BPIB
3 Pug Junior Continental Mon Leren
4 Pug Junior Twirlytops Chicharito
1 Pug Graduate Michelle Love You Lifespark
2 Pug Graduate Caedrenant Jazzy Joshua
3 Pug Graduate Twirlytops Strawberry Fair
1 Pug Open  Conquell at a Glance JW BOB
2 Pug Open  Michelle Love You Lifespark
3 Pug Open  Pinkipug Percival of Twirlytops
1 Yorkshire Terrier Open Kentauro Alfa Fuzzy Buzzy at Citegan (Imp) BOB
2 Yorkshire Terrier Open Hydefinition Jazzy Justin
1 Affenpinscher Open Orlock Evernight for Faehat ShCM BOB
2 Affenpinscher Open Ch Faehat Mad as a Milliner ShCM
1 Japanese Chin Open No entries
1 Minature Pinscher Junior Absent
1 Minature Pinscher Graduate Absent
1 Minature Pinscher Open Absent
1 AV Pug Puppy Boris Johnson
2 AV Chihuahua SC Puppy Copymear Kharlid
3 AV Pug Puppy Twirlytops Chicharito
4 AV Pomeraninan Puppy "Sharon Evans" 
Hound Group
Group
1 Min Smooth Dachs Cwmdarhian The X Factor
2 Whippet Kierpark Who's That Girl
3 Long Haired Dachs Trixhund Euphoria JW ShCM
4 Irish Wolfhound Ravenbeech Romanus among Neckrebagh 
Puppy Group
PG1 Min Smooth Dachs Cwmdarhian The X Factor
PG2 Whippet Jothryn Golden Glow
PG3 Beagle Bellvalley Teen Spirit
PG4 Long Haired Dachs Trixhund Opium
Class Results
Place Breed Class Dog
1 Min Smooth Dachs Junior Cwmdarhian Ice Ice Baby
2 Min Smooth Dachs Junior Radclyffe Athene at Davdax
3 Min Smooth Dachs Junior Gellijams Lady Penelope
4 Min Smooth Dachs Junior Beachdax Red Sapphire
5 Min Smooth Dachs Junior Redgi Prado Sybella
1 Min Smooth Dachs Graduate Davdax Red Button
2 Min Smooth Dachs Graduate Zaid Mystic Cobweb
3 Min Smooth Dachs Graduate Gellijams Aldanti
4 Min Smooth Dachs Graduate Beachdax Black Magic
5 Min Smooth Dachs Graduate Trixhund Red Wine
1 Min Smooth Dachs Open Cwmdarhian The X Factor BOB BPIB
2 Min Smooth Dachs Open Trixhund Bring Me Sunshine
3 Min Smooth Dachs Open Beachdax Duchess Daisy Doo
4 Min Smooth Dachs Open Zayden Unfinished Business
1 Min Wire Dachs Junior Fallowmill Storm in a Teacup BPIB
2 Min Wire Dachs Junior Fallowmill Cap it All
1 Min Wire Dachs Open Fallowmill Top of the Class BOB
1 Long Haired Dachs Open Trixhund Euphoria JW ShCM BOB
2 Long Haired Dachs Open Trixhund Opium BPIB
1 Wire Haired Dachs Open No entries
1 Whippet Puppy Jothryn Golden Glow BPIB
2 Whippet Puppy Drakesoak Rum Punch
3 Whippet Puppy Laylandy My Little Lady
4 Whippet Puppy Selinko Lady Lydia at Musblaiks
1 Whippet Junior Kierpark Who's That Girl BOB
2 Whippet Junior Drakesoak Hot Toddy
3 Whippet Junior Hollyland Rhondda Boy
1 Whippet Graduate Kierpark Who's That Girl
2 Whippet Graduate Jothryn Golden Glow
3 Whippet Graduate Richclass Shes the Only One
4 Whippet Graduate Willingwisp Moment of Love
5 Whippet Graduate Willingwisp Moment of Hope to Musblaiks
1 Whippet Open Dog Drakesoak Halloween Twist
1 Whippet Open Bitch Drakesoak Hubble Bubble
2 Whippet Open Bitch Turnstone Mamma Mia
1 Rhodesian Ridgeback Open Absent
1 Beagle Junior Bellvalley Teen Spirit BPIB
2 Beagle Junior Bellvalley Jazz
1 Beagle Graduate Dufosee Yoanne
2 Beagle Graduate Ospreagle Neath Abbi
3 Beagle Graduate Summerlily Newest Edition
1 Beagle Open Ospreagle Just Because BOB
2 Beagle Open Summerlily Newest Edition
1 Afghan Hound Open No entries
1 Irish Wolfhound Open Ravenbeech Romanus among Neckrebagh BOB
1 AVNSC Basenji Junior Hamlet Z Klanu Lobuzow (Imp POL)
1 AVNSC Basset Griffon Vendeen (Petit) Graduate Callydena Dusky Shadow avec Linphil
1 AVNSC Basset Griffon Vendeen (Petit) Open Tangaer Zibeline avec Linphil BOB
1 AV Min L/H Dachs Puppy Piran Without Prejudice
2 AV Basset Griffon Vendeen (Petit) Puppy Linphil Tauriel
Working Group
Group
1 Great Dane Stpiran Velocette at Shlarra
2 Dobermann Jojavik Bulletproof Bomb JW
3 Newfoundland Stelamah Quiang at Shlarra
4 Siberian Husky Hold Back the River Legend of the Spirit with Cwnhapus
Puppy Group
PG1 Dobermann Livonija Baronesa Dita von Teese for Bledig (Imp LAT)
PG2 Siberian Husky Hold Back the River Legend of the Spirit with Cwnhapus
PG3 Alaskan Malamute Snowshoes Yuki Yura
PG4 Great Dane Dainoak Invictus
Class Results
Place Breed Class Dog
1 Dobermann Junior Livonija Baronesa Dita von Teese for Bledig (Imp LAT) BPIB
2 Dobermann Junior Aritaur On A Mission to Philmont
1 Dobermann Open Jojavik Bulletproof Bomb JW BOB
2 Dobermann Open Chancepixies Angelina
1 Newfoundland Junior Stelamah Quiang at Shlarra BOB
1 Newfoundland Open Absent
1 Bernese Mountain Dog Open Tickbern Oaklahoma in Tinland ShCM BOB
1 Siberian Husky Open Hold Back the River Legend of the Spirit with Cwnhapus BOB BPIB
2 Siberian Husky Open Arcticskies Magical Dream for Cwnhapus
3 Siberian Husky Open Cwnhapus Svargaloka
1 Giant Schnauzer Open Absent
1 Rottweiler Junior Name not in catalogue BOB
2 Rottweiler Junior Mia Von Der Alten Festling at Vickangels (Imp HUN) BPIB
1 Rottweiler Graduate Mia Von Der Alten Festling at Vickangels (Imp HUN)
1 Rottweiler Open Absent
1 Alaskan Malamute Junior Snowshoes Yuki Yura BOB BPIB
2 Alaskan Malamute Junior Snowshoes Spirit of Sakari
1 Alaskan Malamute Open Snowshoes King's Legacy ShCM
1 Great Dane  Junior Stpiran Velocette at Shlarra BOB
2 Great Dane  Junior Dainoak Invictus BPIB
1 Great Dane  Open Bycosdycos Summer Time at Shlarra ShCM
2 Great Dane  Open Jaydania Georgia if Bengrafton ShCM
3 Great Dane  Open Cwmgwyn Pwyll for Dainoak
1 Dogue de Bordeaux Open No entries
1 Boxer Open No entries
1 AVNSC Bullmastiff  Graduate Kenquartz Berrylicious
1 AVNSC Junior No entries
1 AVNSC Leonberger Open Kernow Melody in Tinland
1 AV Dobermann Puppy Aritaur On A Mission to Philmont
Pastoral Group
Group
1 Briard Gilcoru Irroy D'Brie
2 Cardigan Corgi Bwthyn Headliner JW ShCM
3 German Shepherd Lararth Vanos of Morolwg ShCM
4 Belgian Shepherd Dog (Tervueren) Fablehawk Moonkissed Ambrajai
Puppy Group
PG1 Belgian Shepherd Dog (Groenendael) Cairbar Dream Weaver
PG2 Pembroke Corgi Twinan Dipped in Chocolate at Trebettyn
PG3 Norwegian Buhund Sturtmoor's Eezee Luvva
PG4 Belgian Shepherd Dog (Groenendael) Cairbar Desires 'n Dreams with Ambrajai
Class Results
Place Breed Class Dog
1 Border Collie Open Pepperbox White Sapphire
2 Border Collie Open Altricia Touch The Sky
1 Rough Collie Junior Brookynut Storm's Gem BPIB
1 Rough Collie Open Welanga Bush Tucker with Brookynut ShCM BoB
2 Rough Collie Open Brookynut Stormy Affair
1 Shetland Sheepdog  Open Gwen Clearwater BOB
1 Belgian Shepherd Dog (Tervueren) Open Fablehawk Moonkissed Ambrajai BOB
2 Belgian Shepherd Dog (Tervueren) Open Ambrajai Temptation with Cairbar
1 German Shepherd Junior Brightmeadows Fields of Gold
1 German Shepherd Open Lararth Vanos of Morolwg ShCM BoB
1 Cardigan Corgi Junior Ajatiaza's Luna Tic BPIB
2 Cardigan Corgi Junior Loopy Nos Star
3 Cardigan Corgi Junior Twinan All Revved Up of Caprian
1 Cardigan Corgi Graduate Bwthyn Press Release of Caprian
2 Cardigan Corgi Graduate Twinan All Revved Up of Caprian
3 Cardigan Corgi Graduate Rubegud Takin The Mick ShCM
1 Cardigan Corgi Open Bwthyn Headliner JW ShCM BOB
2 Cardigan Corgi Open Bwthyn Press Release of Caprian
3 Cardigan Corgi Open Brewardine Aled ShCM
1 Pembroke Corgi Junior Twinan Dipped in Chocolate at Trebettyn BOB BPIB
1 Pembroke Corgi Open Ceranda Surf's Up
2 Pembroke Corgi Open Jahnshaus Jenny Wren at Beaumilands
1 Finnish Lapphund Graduate Lapinlumon Pilvipouta for Infindigo (Imp SWE)
2 Finnish Lapphund Graduate Arianrhod Amorphis
1 Finnish Lapphund Open Arianrhod Finntroll JW BOB
2 Finnish Lapphund Open Infindigo Riemu Emmi ShCM 
3 Finnish Lapphund Open Tabanyaruu Karuselli Miika 
1 Norwegian Buhund Junior Sturtmoor's Eezee Luvva BOB BPIB
1 Norwegian Buhund Open Ch Svartkonge av Sturtmoor (Imp NOR)
2 Norwegian Buhund Open Sturtmoor Destiny's Day
1 AVNSC Belgian Shepherd Dog (Groenendael) Junior Cairbar Dream Weaver BAVNSCP
1 AVNSC Briard Open Gilcoru Irroy D'Brie BAVNSC
2 AVNSC Polish Lowland Sheepdog Open Swiss/Cro Ch Sh Ch Ponadto Oberek to Dorianblue
3 AVNSC Swedish Vallhund Open Starvon Xpress Delivery at Coningsbear
1 AV Begian Shepherd Dog (Groenendael) Puppy Cairbar Desires 'n Dreams with Ambrajai
2 AV German Shepherd Dog Puppy Morolwg Lorenzo
Gundog Group
Group
1 Labrador Retriever Warringah's Gulwarra JW
2 Irish Setter Gwendariff Nutmeg
3 Cocker Spaniel Tomerine Super Trouper
4 Weimaraner Gunalt Repartee Farnfield
Puppy Group
PG1 Cocker Spaniel Tomerine Super Trouper
PG2 Weimaraner Gunalt Repartee Farnfield
PG3 Labrador Retriever Saranden Amahami at Bowsian
PG4 Gordon Setter Pensylwania Black Lofty at Lynwood (Imp POL)
Class Results
Place Breed Class Dog
1 Labrador Retriever Puppy Saranden Amahami at Bowsian BPIB
2 Labrador Retriever Puppy Llanstinian Sugar Daddy (NAF)
3 Labrador Retriever Puppy Llanstinian Welsh Dragon
4 Labrador Retriever Puppy Rowanhol London I at Sheenaron
5 Labrador Retriever Puppy Llanstinian Sapphire Blue at Amberside
1 Labrador Retriever Junior Jimjoy Saucy Brown at Brynkellan
2 Labrador Retriever Junior Rowanhol Back to Black at Bowsian
1 Labrador Retriever Graduate Primarus Moon Goddess
2 Labrador Retriever Graduate Smokeycot Ebony Daydreamer
3 Labrador Retriever Graduate Sheenaron Merry Calypso
4 Labrador Retriever Graduate Llanstian Macaroon
1 Labrador Retriever Open Dog Cadbarin Loganberry
2 Labrador Retriever Open Dog Bowstones Pumpkin
1 Labrador Retriever Open Bitch Warringah's Gulwarra JW BOB
2 Labrador Retriever Open Bitch Sh Ch Arrowmoy Fairytale of New York Farnfield JW
3 Labrador Retriever Open Bitch Primarus Boudica's Success
4 Labrador Retriever Open Bitch Carpenny Velvet at Sheenaron 
1 Golden Retriever Junior Chalksville Winter Music at Fulvia BOB
1 Golden Retriever Open Absent 
1 Flatcoated Retriever Graduate Llantrussa Oliver at Falahall BOB
2 Flatcoated Retriever Graduate Parkcariad Saphire Lake
3 Flatcoated Retriever Graduate Parkcariad King Of The Ocean
1 Flatcoated Retriever Open Redbred's Mother Of Dragons
2 Flatcoated Retriever Open Crunwere Marley Magic by Graylswater
3 Flatcoated Retriever Open Parkcariad King Of The Ocean
1 American Cocker Spaniel Open Afterglow Dancing Brave ShCM BOB
1 Cocker Spaniel Junior Tomerine Super Trouper BOB BPIB
2 Cocker Spaniel Junior Sharemead Sunkissed
1 Cocker Spaniel Open Pepperbox Summer Time
2 Cocker Spaniel Open Rebrose Pepper Pots at Tamerine
1 Irish Setter  Junior Gwendariff Pink Floyd BPIB
2 Irish Setter  Junior Lynwood Isn't She Lovely
1 Irish Setter Graduate Lynwood Isn't She Lovely
2 Irish Setter Graduate Kerryfair Rhosyn
3 Irish Setter Graduate Teramour Lady in Red 
4 Irish Setter Graduate Millcroft Scarlet Moon
1 Irish Setter Open Gwendariff Nutmeg BOB
2 Irish Setter Open Lynwood Isn't She Lovely
3 Irish Setter Open Millcroft Moon Riot
4 Irish Setter Open Redeshka Sweet Gypsy Rose
1 Hungarian Vizsla Junior Pongo Feher BOB
1 Hungarian Vizsla Open No Entries
1 Hungarian W/H Vizsla Open No Entries
1 German Shorthaired Pointer Junior Kavacanne Manhattan BPIB
1 German Shorthaired Pointer Open Barleyarch Trumpeter BOB
1 German Wirehaired Pointer Open Newbreach Darnay BOB BPIB
2 German Wirehaired Pointer Open Tynsil Vera
1 Welsh Springer Spaniel Junior Cwmbeili Morgan BPIB
2 Welsh Springer Spaniel Junior Benjamin Jankina Zahrada to Mariemead (Imp SVK)
1 Welsh Springer Spaniel Open Typica Red Kite BOB
2 Welsh Springer Spaniel Open Brynseiri Afan 
3 Welsh Springer Spaniel Open Isfryn Spot The Difference Trebettyn
1 Pointer Open  No entries
1 Weimaraner Junior Gunalt Repartee Farnfield BOB BPIB
2 Weimaraner Junior Gunalt Sugar Plum
1 Weimaraner Open Gunalt Rock Out with Hantzberg ShCM RL1
2 Weimaraner Open Curious George George of Hantzberg RL1
3 Weimaraner Open Gunalt Pi In The Sky
1 Field Spaniel Graduate Kingsmist Lady In Black BOB BPIB
2 Field Spaniel Graduate Grebe Family Favourite of Winsbrook
3 Field Spaniel Graduate Woodsong Lexington (Imp FRA)
1 Field Spaniel Open Coverwell Clarissa at Kingsmist
2 Field Spaniel Open Prussia Best Kept Secret of Winsbrook
1 Nova Scotia Duck Tolling Ret. Open No entries
1 AVNSC Curly Coated Retriever Junior Brightmeadow Never Say Die BAVNSCP
2 AVNSC Irish Red and White Setter Junior Corranroo Cascade at Shannonstyle
3 AVNSC Irish Water Spaniel Junior Cuboglach Red Carpet
1 AVNSC Irish Water Spaniel Open Sh Ch Cuboglach Petite Wave BAVNSC
2 AVNSC Curly Coated Retriever Open Trixhund Talking Obsession JW ShCM
1 AV Gordon Setter Puppy Pensylwania Black Lofty at Lynwood (Imp POL)
2 AV Irish Water Spaniel Puppy Cuboglach Reed Tussock
3 AV Irish Water Spaniel Puppy Corranroo Cascade at Shannonstyle
4 AV Irish Water Spaniel Puppy Cuboglach Red Carpet
Utility Group
Group
1 Akita Capronca Best of Luck (Imp HRV)
2 Boston Terrier Ringablok Diamond Gem ShCM
3 Keeshond Mezander Merry Starshower
4 German Spitz (Mittel) Sobriety's Grizzly Bear for Pufnstuf JW
Puppy Group
PG1 Akita Capronca Best of Luck (Imp HRV)
PG2 Boston Terrier Ringablok Pearly Princess
PG3 French Bulldog Penymorfa Sarabaya Sun of Ringablok
PG4 Minature Schnauzer Starbound Padina at Stavella
Class Results
Place Breed Class Dog
1 Minature Schnauzer Junior Starbound Padina at Stavella BPIB
1 Minature Schnauzer Open Jacadmar Quantum of Solace at Stavella ShCM BOB
2 Minature Schnauzer Open Key to the Vergin Belt in Dolina Rivendell
3 Minature Schnauzer Open Unlimited Love from Dolina Rivendell
1 Bulldog Junior Gambinobulls Han Solo BOB BPIB
1 Bulldog Open  No entries
1 French Bulldog Junior Penymorfa Sarabaya Sun of Ringablok BPIB
1 French Bulldog Graduate Norcan Guardian Angel Avec Primarus BOB
1 French Bulldog Open Judeffrey Jovial of Ringablok
1 Boston Terrier Junior Ringablok Pearly Princess BPIB
2 Boston Terrier Junior Talkaccatur Inola
3 Boston Terrier Junior Ringablok Diamond Dude
4 Boston Terrier Junior Taravon Shooting Star
1 Boston Terrier Open Ringablok Diamond Gem BOB
2 Boston Terrier Open Talkaccatur Inola
3 Boston Terrier Open Taravon State Trouper
1 German Spitz (Klein) Open Seirian Mrs Brown at Llanhari BoB
1 German Spitz (Mittel) Open Sobriety's Grizzly Bear for Pufnstuf JW BOB
2 German Spitz (Mittel) Open Spellcast Talk Tidee
1 Dalmatian Open No entries
1 Shih Tzu Open Battery Included at Maitreya BoB
1 Japanese Shiba Inu Open Hokkaido Yoshi Lad at Ajatiaza BOB
1 Tibetan Terrier Open Absent
1 Lhasa Apso Open Alamiks Dare to Dream BOB
2 Lhasa Apso Open Alamiks Simply Solo BPIB
1 Shar Pei Open Carennydd Withn Temptation avec Peipals JW BoB
2 Shar Pei Open Carennydd Sweet Dreams for Peipals
1 Keeshond Open Mezanda Merry Starshower BOB
2 Keeshond Open Mezanda Melys Sparkles
1 AVNSC Akita Junior Capronca Best of Luck (Imp HRV) BAVNSC BAVNSCP
1 AVNSC   Open  Absent
1 AV Poodle (Toy) Puppy Valetta Little Sunshine
Veteran Class
Place Breed Class Dog
1 Irish Setter Veteran Teramour Goilg for Gold
2 Chinese Crested Veteran Zanjero Odyssey's Shadow with Dalrosmic JW ShCM
3 Cesky Terrier Veteran Pendevour Pascal ShCM
4 Australian Terrier Veteran Curious George of Hantzburg RL1
5 Pembroke Corgi Veteran Afterglow Dancing Brave ShCM
Junior Handling 6-11years
1 Absent
Junior Handling 12-16 Years
1 Catherine Webb
2 Latoya Mainwaring
3 Ffion Thomas
4 Mia Jones